2
Insignia Club Polska
Największe forum miłośników opla insignii
49
Insignia Club Polska
Największe forum miłośników opla insignii
3
Insignia Club Polska
Największe forum miłośników opla insignii

Światowa premiera nowego Opla Astry w Rüsselsheim

The new 2021 Opel Astra
  • W centrum uwagi: dyrektor generalny Opla, Uwe Hochgeschurtz, prezentuje nową Astrę
  • E-ofensywa: teraz jako hybryda plug-in, a od 2023 r. jako w pełni elektryczna Astra-e
  • Gość premiery: ambasador marki, Jürgen Klopp, zachwycony nową Astrą
  • Od października: otwarcie zamówień na nową Astrę
  • Made in Germany: Szósta generacja Astry zaprojektowana, opracowana i wyprodukowana w Rüsselsheim

Rüsselsheim.  A NEW BLITZ IS BORN – pod takim hasłem Opel zaprezentował dziś w Rüsselsheim całkowicie nową, szóstą generację Astry. W obecności 180 dziennikarzy i około 500 przedstawicieli mediów za pośrednictwem transmisji na żywo, nowy dyrektor generalny, Uwe Hochgeschurtz, zaprezentował nową Astrę w swoim pierwszym dniu pracy w firmie Opel. Szefa Opla wspierał menedżer Liverpoolu, Jürgen Klopp. Ambasador marki Opel był zachwycony nową Astrą. Latem, podczas wizyty w studiach projektowych Opla, Klopp miał okazję przejechać kilka kilometrów modelem przedprodukcyjnym. Po raz pierwszy bestseller z logo Blitz jest zelektryfikowany. Od momentu otwarcia zamówień w październiku, nowa Astra będzie dostępna w wersji hybrydowej typu plug-in. W pełni elektryczny Opel Astra-e pojawi się na rynku w 2023 roku. Nowa generacja Astry jest również dostępna z wysokowydajnymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnym. Klienci mogą więc wybrać odpowiedni dla siebie układ napędowy.

„Fantastyczny samochód! Nowa Astra otworzy nowy, ekscytujący rozdział w historii modeli Opla klasy kompaktowej. Po raz pierwszy zaoferujemy zarówno wersję w pełni elektryczną, jak i hybrydową typu plug-in tego samego modelu. Jestem przekonany, że nowa Astra i Astra-e zrobią mocne wrażenie i przyciągną do marki wielu nowych klientów” – powiedział dyrektor generalny Opla, Uwe Hochgeschurtz, podczas światowej premiery w Rüsselsheim.

Natomiast ambasador marki Opel, Jürgen Klopp, opisał pierwsze wrażenia, jakie wyniósł z przedprodukcyjnego pojazdu: „Miałem okazję jeździć zakamuflowaną Astrą w wersji hybrydowej plug-in – naprawdę bardzo imponująca. Cicha i mocna jednocześnie, prowadzenie prawie jak w samochodzie sportowym. No i stylistyka: odważna, innowacyjna, kreatywna. Dobra robota Opel!”

30 lat Opla Astry: Bestseller i twarz marki

Od premiery następcy Kadetta w 1991 roku, Opel sprzedał prawie 15 milionów egzemplarzy modelu Astra. 30 lat później ten model klasy kompaktowej jest bardziej przełomowy niż kiedykolwiek. Nowy Opel Astra to stylistyczna deklaracja marki. Bardziej dynamiczna sylwetka, z ostro ściętymi, muskularnymi powierzchniami pozbawionymi zbędnych ozdób oraz nowym obliczem marki Opel Vizor. Szósta generacja wchodzi w tym roku na rynek jako sportowy pięciodrzwiowy samochód o nisko zawieszonej sylwetce oraz większej przestrzeni wewnątrz niż jej poprzednik. Nowa generacja została zaprojektowana i opracowana w siedzibie firmy Opel w Rüsselsheim, gdzie jesienią tego roku rozpocznie się jej produkcja. Nowy model wnosi do klasy kompaktowej innowacje, które wcześniej klienci znali tylko z droższych pojazdów. Na przykład, Astra debiutuje z najnowszą wersją adaptacyjnych reflektorów pikselowych Intelli-Lux LED®. System oświetlenia pochodzi prosto z flagowego Opla Insignii, a 168 elementów LED zapewnia miejsce lidera w segmentach pojazdów kompaktowych i średniej wielkości.

Zmiany we wnętrzu nowej generacji Astry to wręcz skok w czasie. Dzięki całkowicie cyfrowemu kokpitowi Pure Panel, wskaźniki analogowe odchodzą do historii. Zastępuje je nowy interfejs (HMI) o świeżej, nowoczesnej grafice, oferujący klientom klarowne, bardziej intuicyjne doświadczenie. Kierowca i pasażerowie mogą obsługiwać nową Astrę intuicyjnie, korzystając z szerokich ekranów dotykowych podobnie jak ze smartfona. Nigdy wcześniej Opel nie był tak intuicyjny i łatwy w obsłudze jak nowa Astra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.