2
Insignia Club Polska
Największe forum miłośników opla insignii
49
Insignia Club Polska
Największe forum miłośników opla insignii
3
Insignia Club Polska
Największe forum miłośników opla insignii

Nowy Opel Insignia opuszcza linię produkcyjną w Rüsselsheim

SORP Opel Insignia MCM im Werk Rüsselsheim - 11. September 2020 - Links Oberbürgermeister Udo Bausch, rechts CEO Michael Lohscheller

 

  • Oficjalne rozpoczęcie: rusza regularna produkcja w zakładzie w głównej siedzibie firmy
  • Ultranowoczesny model flagowy: Nowa Insignia z bardzo wydajnymi jednostkami napędowymi i innowacyjnymi systemami wspomagania kierowcy
  • Gość honorowy: dyrektor generalny Opla, Michael Lohscheller, podejmuje w zakładzie burmistrza Udo Bauscha
  •  

 

 

Rüsselsheim.  Oficjalnie rozpoczęto produkcję nowego modelu flagowego Opla. W obecności burmistrza Rüsselsheim, Udo Bauscha i dyrektora generalnego Opla, Michaela Lohschellera, pierwszy egzemplarz nowej Insignii – w wersji Sports Tourer w szarym kolorze Satin Steel – zjechał z linii produkcyjnej w zakładzie produkcyjnym w głównej siedzibie firmy.  

„Dzisiejszy dzień to dobry dzień dla Rüsselsheim. Z niecierpliwością czekamy na nową Insignię. Model ten z wyjątkowymi technologiami i wydajnymi silnikami zapewni nam nowy impuls. Dzięki nowej Insignii i przyszłym modelom, które wprowadzimy w Rüsselsheim, zakład jako miejsce produkcji ultranowoczesnych pojazdów może liczyć na dobrą przyszłość – zarówno z wydajnymi silnikami spalinowymi, jak i zelektryfikowanym napędem”, powiedział dyrektor generalny Opla, Michael Lohscheller.

Jak już zapowiedziano, w zakładzie w Rüsselsheim, oprócz Opla Insignii, od 2021 roku będzie produkowany nowy Opel Astra oraz model dla bratniej marki Groupe PSA – DS Automobiles. Zarówno nowa generacja Astry, jak i model DS Automobiles będą opierać się na nowoczesnej, przystosowanej do elektryfikacji platformie Groupe PSA EMP2.

„Cieszymy się, że model flagowy Opla będzie tutaj nadal produkowany. Zwiększa to wykorzystanie zakładu i pomaga zabezpieczyć wysoko wykwalifikowane miejsca pracy w Rüsselsheim. Sukces transformacji w kierunku elektromobilności będzie miał decydujące znaczenie dla przyszłości. Chcielibyśmy nadal z całych sił wspierać tę firmę”, powiedział Udo Bausch, burmistrz Rüsselsheim am Main.

Nowy Opel Insignia jest bardziej nowoczesny, dynamiczny i wydajny niż kiedykolwiek wcześniej. Jest dostępny na zamówienie w wersjach Grand Sport, Sports Tourer i GSi.

 

 

5 Responses

      1. Tak naprawdę produkcja w Russelsheim rozpoczęła się 07.09.2020 i na stronach Opla innych europejskich krajów (GB, ESP, DE, etc.) cenniki są dostępne już od dłuższego czasu. Niestety ale dział promocji w PL się nie popisał a Customer Care z W-wy odesłał mnie już 3 razy z kwitkiem bo nic nie wiedzą i nawet nie wykazują inicjatywy żeby się dowiedzieć i informować klienta w przypadku zapytań…

  1. Wszystko fajnie ale czemu nadal nie dali w pełni ledowych lamp z tyłu? Z przodu ochy achy zachwyt nowymi reflektorami a o tyle zapomnieli. ;/ Poza tym czekam aż będą w salonach testówki do salonu blisko a porównam z moją obecną B.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *